Ceny, termíny, průběh focení…

zkrátka co vás (nejspíš) zajímá

Ceník

SVATEBNÍ FOCENÍ

MALÝ BALÍČEK

předsvatební schůzka
online galerie
slideshow
9 hodin focení
booklet s USB

19 000 Kč

VELKÝ BALÍČEK

předsvatební schůzka
online galerie
slideshow
9 hodin focení
booklet s USB
fotokniha
předsvatební focení

23 000 Kč

Tento ceník není smlouva s NATO. Je orientační a když se během svatby akčně domluvíme, klidně zůstanu kratší/delší dobu a podle toho upravíme výslednou cenu.

RODINNÉ A PORTRÉTNÍ FOCENÍ

balíček 10 upravených fotek: 1 700 Kč
balíček 20 upravených fotek: 2 500 Kč
balíček 30 upravených fotek: 3 200 Kč

Chcete jiný počet fotek? Samozřejmě. Cenu stanovíme podle toho. Cena focení se odvíjí dle počtu vybraných fotek, tzn. platba může proběhnout, až fotky vyberete a já je upravím.

FAQ aneb Nejčastěji vás zajímá

Jak moc dopředu je třeba focení rezervovat

Rodinné či portrétní focení stačí zarezervovat cca měsíc předem. Pokud netrváte na víkendu, ráda se vám přizpůsobím během celého dne. Svatební focení je dobré rezervovat co nejdříve. Někteří snoubenci svou veselici plánují i rok, rok a půl dopředu, tak neváhejte ani s výběrem fotografa.

Kam až za vámi dojedu

Doma jsem v Hradci Králové, ale protože jsem duší i tělem cestovatelka, nadšeně za vámi dorazím kamkoliv… i na samý konec světa. U svatebního focení neznám hranice, rodinnému focení zase víc sluší česká kotlina. Lidé mě znají logicky nejvíc v okolí Hradce a často jezdívám za focením do Prahy. Svatby jsem ale fotila třeba i na Zélandu nebo v Kalifornii. Zkrátka pokud by doprava nestála víc než rodinný dům (nebo samotné focení), startuju auto a vyrážím kamkoli!

Za jak dlouho a v jakém formátu fotky dostanete

Svatby:
2–3 dny po svatbě posílám drobnou ochutnávku (většinou z párového focení). Ostatní upravené fotky garantuju do měsíce (většinou se ale pochlapím a zvládnu to za 2–3 týdny). I předání fotek má být zážitek. Proto posílám instrukce (vyhradit si volný večer, otevřít víno, posadit se k obrazovce…) a odkaz na slideshow, tj. 100 nej fotek podkreslených hudbou. Plus odkaz na celou galerii zmenšených fotek na prohlížení pro rodinu a kamarády. Následuje fyzická předávka (osobně nebo poštou, to když bydlíte daleko). Fotky dostanete v plné velikosti na flash disku (záloha na věčné časy zůstává u mě na disku). Doplatek přijímám, až když vše proběhne na jedničku.

Rodinné focení:
Zvolíte si balíček (viz Ceník), ale samozřejmě si můžete vybrat jiný počet fotek (podle toho doladíme cenu). Všechny vyfocené snímky vám pošlu, abyste si vybrali ty, kde se sobě líbíte. Ty pak upravím a pošlu v digitální podobě většinou do týdne od výběru fotek.

Jak probíhá spolupráce při focení svatby

Pokud máte zájem, sejdu se s vámi nezávazně u dobré kávy a hodně se o vás zajímám. Jací jste, co máte rádi, jak si svatbu představujete, kde jste se potkali, co děláte ve volném čase… (Fotograf na svatbě je jedním z mála cizích lidí, tak ať víte, jestli si sedíme.) Pokud si plácneme, vystavím fakturu na rezervační poplatek 2000 Kč a zaplacením beru rezervaci termínu za závaznou.
Cca měsíc před svatbou se znovu potkáme (opět v kavárně nebo na některé z online platforem), řekneme si už konkrétní harmonogram a další podrobnosti. Vypíchnu praktické věci (třeba že skupinové focení je nej spláchnout hned po gratulacích a průchodu špalírem, nebo kdy je strategické spáchat párové focení atd.). Když cítím, že v harmonogramu tápete (člověk se nevdává/nežení zrovna obden), ráda navrhnu praktické řešení z vlastních zkušeností. A těch je…
A kdy focení končí? Ráda na svatbách zůstávám až do party, kdy už je ve vzduchu cítit uvolněná atmosféra a často se povedou opravdu vypečené fotky. Přesto, nic se nemá přehánět, a tak po domluvě s nevěstou a ženichem diskrétně balím a s pocity dojetí mizím jako pára nad hrncem.

Jak probíhá párové focení nevěsty a ženicha

Scénář můžete nechat klidně na mně a nemusíte si nic horkotěžko připravovat. Do ničeho ale nikdy nikoho netlačím! Hlavní jste vy a vaše přirozenost. Samozřejmě když máte vlastní nápad, jsem jedině ráda. Když vidím citlivý, spíš tišší pár, ani se nepokouším navrhovat kaskadérské skoky na záda a jiné bláznivé kreace. Když naopak vidím, že mám před sebou pár kovaný pro každou srandu, jdu tomu naproti.

Co si obléct na rodinné focení

Doporučuju volit to, v čem se cítíte pohodlně. Dobře vypadá, když vše ladí – třeba si celá rodina oblékne modré jeansy, bílé tričko… nebo nějaký stejně barevný motiv, případně volíme barvy podle sezóny. Naopak odrazuju od velkých nápisů a divokých vzorů, které zbytečně odvádí pozornost.

Kde probíhá rodinné focení

Tam, kde vám to bude sedět a budete se cítit fajn! Lokaci ladíme dohromady. Zjistím vaši ideální představu – spíš louku, les, park, zkrátka přírodu, nebo raději industriál, architekturu, město? Ale klidně to může být u vás doma v obýváku nebo na zahradě.

Máte jiné otázky?

A jak si užívají focení jeho aktéři?

Spolupráci s Katkou jde těžko popsat slovy. Takový ten pocit, kdy věci přesně zapadají a vše je, jak má být. Bylo to díky lidskému propojení nás tří, ale taky Katčinou profesionalitou a zkušeností, že byla spolupráce od online schůzky po přílet fotek k nám dokonalá. Neuvěřitelné, jak se jí podařilo splynout s prostorem i lidmi. Leccos dotvořila a byla vždy přesně tam, kde měla. Neskutečně se jí podařilo zachytit poměrně specifickou atmosféru naší svatby tak, že při prohlížení jsme zpátky „na místě činu“ se vší radostí a dojetím. Katku vřele doporučujeme. Skutečná profesionálka se srdcem na dlani.

Štěpán a Jirka

Fotografku Kateřinu můžeme jedině doporučit. Je milá, komunikativní, flexibilní a ochotná. Nebojí se výzev. Má svěží nápady. Během focení se člověk cítí uvolněně právě díky pohodovému přístupu fotografky. Kateřinu známe již mnoho let. Fotila naši rozrůstající se rodinu, svatbu našich přátel i firemní večírek. Vždy perfektně zapadla a nebyla tedy rušivým elementem při výjimečných životních událostech. Za léta praxe oceníte i mnoho dobrých rad nejen k focení.

Kateřina R.

Kačka je velice milá, příjemná, ochotná, iniciativní, nápaditá a pohotová osoba, která má stále úsměv na tváři. Díky její pohodě, kterou je schopna vytvořit na focení, se jí podaří rozesmát i toho největšího mrzouta. Na svatbě se dokáže přizpůsobit okolí tak, že ani nevíte, že vás právě fotí. Avšak její fotky zachycují momenty a okamžiky, které vám tuto událost barvitě znovu připomenou.

Kačka je sice vzrůstem malý člověk, ale srdcem velký fotograf. Naše srdce si také získala a pro zachycení důležitých životních události je to jasná volba 🙂

Barbora Š.